Незалежна оцінка
збитків при ДТП

Тел.: +38 (067) 232-20-22

Оцінка збитку авто при ДТП

Оцінка авто при дорожньо-транспортній пригоді потрібна для того, аби визначити суму завданої шкоди. Цей процес проводять не лише для оцінки матеріального збитку, але й для перевірки розміру компенсації, який вимагає потерпіла сторона і його оскарження в страховій компанії чи в суді. В більшості випадків оцінка збитку при ДТП проводить страхова компанія. Проте, не завжди ця оцінка буває коректною. Тому для встановлення реальної вартості отриманої шкоди потрібно звернутися за незалежною оцінкою. Висновок альтернативної експертизи може суттєво відрізнятися і страхова компанія буде зобов'язана прийняти її результати та надати встановлену компенсацію.

Незалежна оцінка також потрібна, якщо ситуація не є страховим випадком, вказаним у страховому договорі. При цьому відшкодовувати збиток має винна особа (фізична або юридична).

Для проведення оцінки збитків при ДТП потрібно надати такі документи:

  • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
  • Паспорт та ІПН власника (у випадку смерті власника необхідні: свідоцтво про смерть, документ, який підтверджує зв'язок між померлим на спадкоємцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця).
  • Фотографії транспортного засобу з місця ДТП.
  • Акт про ДТП.
  • Висновки зі станції технічного обслуговування автомобіля (про приховані пошкодження, за наявності).
  • Інші суттєві відомості, що можуть вплинути на результат оцінки.

Оцінка збитку внаслідок ДТП проводиться після огляду пошкодженого транспортного засобу, шляхом складання калькуляції вартості ремонтних робіт, запчастин з врахуванням поточного зносу пошкоджених елементів до моменту ДТП. У випадку неможливості відновлення авто визначається вартість ліквідації залишків автомобіля.

Інколи вартість відновлювального ремонту перевищує середню ринкову вартість аналогічного технічно-справного автомобіля. В такому випадку, експерт може прийти до висновку, що ремонт економічно не доцільний та виникне необхідність оцінки технічно справних деталей (частин) в пошкодженому автомобілі.

Варто сказати, що компенсації підлягає саме сума збитку, а не сума, витрачена на ремонт. Це означає, що отримання компенсації не завжди дорівнює сумі виставленої ремонтної калькуляції з боку СТО.

Оцінка збитків, завданих власнику транспортного засобу при ДТП, проводиться нашою компанією якісно, в обумовлені терміни та з дотриманням норм чинного законодавства України.