Експертна оцінка автомобіля

Оціночна компанія

Що таке оцінка автомобіля і як вона проходить

Оцінка автомобіля - це визначення вартості авто з урахуванням міри його зносу та технічного стану в цілому. Експерт в процесі проведення оцінки намагається з'ясувати актуальну ціну машини. Згідно із законодавством, оцінку можуть проводити фізичні і юридичні особи, що мають відповідний сертифікат, диплом про вищу освіту і що входять в організацію оцінювачів.

Методи незалежної експертизи

За ринковою вартістю авто

Спершу давайте розберемося в тому, що таке ринкова вартість. Це ціна, за якою транспортний засіб може бути реалізований на регіональному ринку. Ринкова ціна формується з урахуванням бажання власника оперативно продати автомобіль. Ринкова ціна повинна відображати реальний стан речей, тобто бути конкурентоздатною. Власник, напевно, захоче реалізувати авто за якнайвищою ціною, але фахівець прагне до якості експертизи транспортного засобу, для того, щоб ця вартість виявилася збалансованою і адекватною. Він аналізує пробіг машини, рік її випуску, марку і модель, об'єм і потужність двигуна, комплектацію транспортного засобу, наявність або відсутність додаткових опцій. Крім того, в обов'язки оцінювача входить визначення ліквідності машини - іншими словами, рівень її затребуваності на ринку в даний момент. Ринкова оцінка не є об'єктивної по відношенню до фактичної вартості машини, адже ринок диктує свої правила. Популярні моделі на піку затребуваності можуть реалізовуватися за завищеними цінами, а непотрібні транспортні засоби купуються зі знижками або дисконтом.

 

За залишковою вартістю

Іноді водіям треба встановити залишкову вартість свого автомобіля. Як вона формується? Експерт-оцінювач бере вартість транспортного засобу на момент купівлі (нового) і віднімає від цієї суми "знос". Під зносом розуміється цілий комплекс характеристик, наприклад, рівень безвідмовності, довговічності, наявність або відсутність переобладнання, функціональних дефектів.

Оцінка машини при купівлі-продажі

Якщо мова заходить про реалізацію автомобіля на ринку, деякі власники ініціюють проведення оцінки транспортного засобу. Експертиза допомагає визначити скільки насправді коштує автомобіль. В деяких випадках після оцінки власники вирішують почекати з продажем, адже ринок нестабільний, спад затребуваності регулярно змінюється зростанням. Кожен може це помітити, якщо запросить проведення оцінки хоч би двічі в сезон.

 

Порядок і правила проведення оцінки авто

Після отримання відповідей на усі питання можна підписувати договір. На день запланованої оцінки необхідно підготувати невеликий пакет документів. Не зайвим буде прибирання і самої машини, особливо якщо йдеться про визначення ринкової вартості. Тямущий експерт оцінювач обов'язково підкаже вам, який дефект дешевше буде усунути а який можна залишити, оскільки на ринкову вартість він не сильно впливає.

 

 Проведення процедури

Щоб зрозуміти скільки коштує автомобіль, оцінювач уважно його оглядає. Сама оцінка займає 1-2 дні, але при цьому, левову частку часу експерт присвячує пошуку і аналізу інформації. Сам огляд триває в залежності від майстерності оцінювача. Експерт повинен уважно оглянути транспортний засіб, поставити питання водієві і записати для себе важливі дані.

 

Що може вплинути на кінцевий показник?

Базова вартість вираховується виходячи з марки, моделі і року виготовлення машини. Надалі оцінювач може міняти ціну у більшу або меншу сторону, виходячи і зовнішніх і внутрішніх чинників: Зовнішні чинники - це те, що відбувається на ринку в даний момент. Досвідчений оцінювач обов'язково врахує, наприклад, економічну ситуацію в країні, попит на машини і навіть сезонність. Адже в літній час автомобілі купують далеко не так активно, як навесні або осінню. Має значення і затребуваність конкретної марки, репутація автомобіля і популярністю виробника серед українців. Внутрішні чинники - стан транспортного засобу і його особливості. Чи є додаткове устаткування, яка потужність двигуна, пробіг, набір опцій, переробладнання, технічна справність, пошкодження кузова і т.д.

Для оцінки автомобілів необхідні такі документи (інформація):

  • копія свідоцтва про реєстрацію авто;
  • установчі документи власника - юридичної особи або паспорт та ідентифікаційний код власника – фізичної особи;
  • інформація про пробіг та фотографії авто (робить оцінювач при огляді);
  • довідка про балансову вартість (для юридичних осіб);
  • первинні документи, що посвідчують факт придбання автомобіля (для юридичних осіб).

Оцінка ринкової вартості автомобіля - досить важливий момент при його купівлі або продажі. Якщо прикинути ціну неправильно, то можна втратити або гроші (якщо продати занадто дешево, чи купити занадто дорого), або час (намагатися довго продавати авто за необгрунтованою ціною).

Тому, щоб максимально точно оцінити вартість авто, звертайтесь до нас - професійних оцінювачів. Ми готові швидко та якісно провести відповідні роботи за прийнятними цінами.