Експертна оцінка квартир

ЕКСПЕРТ ІН

Оціночна компанія

Тел.: +38 (067) 232-20-22

Незалежна експертна оцінка квартири, яку проводить оціночна компанія "Експерт ІН", має на меті визначення ринкової вартості квартири, станом на конкретну дату, шляхом складання відповідного Звіту про оцінку. В рамках виготовлення Звіту про оцінку здійснюється застосування спеціальних методичних підходів, визначається та обґрунтовується вартість нерухомого майна, що є об’єктом оцінки.

Звіт про оцінку квартири, як правило, надають в органи нотаріату, органи державної влади та місцевого самоврядування, судові інстанції та правоохоронні органи, фіскальну та митну службу, інше.

Щоб отримати консультацію експерта та замовити оцінку квартири, телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22

Експертна оцінка квартири потрібна для таких цілей:

  • здійснення угоди купівлі-продажу, обміну нерухомості;
  • для цілей оподаткування, згідно законодавства;
  • оформлення права на спадщину (окрім осіб І та ІІ черги спорідненості);
  • укладання договорів дарування квартири;
  • отримання кредиту під заставу житлової нерухомості, укладання договору іпотеки;
  • вирішення майнових суперечок в судовому порядку;
  • страхування квартири;
  • для визначення вартості майна в рамках виконавчого провадження;
  • визначення розміру збитків (залиття, пожежа і т.п.), завданих нерухомому майну третіми особами.

Експертна оцінка квартири для продажу. Особливості проведення

Договір з купівлі-продажу нерухомого майна (квартири) потребує обов’язкового нотаріального посвідчення.
При складанні договору купівлі - продажу квартири, сторони договору (покупець та продавець) мають право самостійно визначити «договірну вартість» квартири, яка і буде зафіксована в договорі купівлі-продажу.

Слід пам’ятати, що ціна угоди (сума договору) повинна відповідати рівню звичайних цін (згідно вимог Податкового кодексу України).

Для уникнення проблем в майбутньому з фіскальними та правоохоронними органами, сторони договору (покупець та продавець) мають бути свідомими, що дані стосовно вартості майна, яке є предметом договору, можуть бути витребувані за запитом компетентних органів з архіву нотаріуса та проаналізовані на предмет адекватності цих даних та відповідності до рівня звичайних цін (середніх цін) на подібне майно.

Кожна угода між фізичними особами з купівлі-продажу нерухомого майна (в т.ч. квартири) супроводжується сплатою податків, зборів та інших платежів до бюджету.

Саме оціночна (ринкова) вартість, визначена суб’єктом оціночної діяльності (оціночною компанією) є базою для нарахування платежів, що справляються до бюджету при здійсненні угод з купівлі-продажу нерухомості.
Законодавством передбачено, що базою для нарахування податків, зборів та інших платежів до бюджету, що справляться при здійсненні операцій з купівлі-продажу нерухомості є сума договору, але не нижче оціночної вартості майна, що визначена суб’єктом оціночної діяльності (оціночною компанією). В переважній більшості випадків, покупець та продавець прописують в договорі вартість, що рівна сумі, яку визначив Експерт у своєму звіті про оцінку квартири.

Які податки та збори сплачуються при купівлі – продажу квартири:

  1. Податок з доходу фізичних осіб (5% від суми договору (оціночної вартості), якщо майно (квартира) перебуває у власності продавця менше трьох років, якщо більше трьох років – податок не сплачується). Цей податок сплачує продавець нерухомості, оскільки в трактуванні податкового кодексу саме продавець отримує дохід від продажу власної квартири;
  2. «Військовий збір» (1,5 % від суми договору (оціночної вартості), якщо майно (квартира) перебуває у власності продавця менше трьох років, якщо більше трьох років – збір не сплачується). Цей збір сплачує продавець нерухомості.
  3. Збір до пенсійного фонду (1% від суми договору (оціночної вартості)). Цей збір сплачує покупець нерухомості.
  4. Державне мито (1% від суми договору (оціночної вартості)). Цей платіж сплачуть сторони (покупець або продавець) за попередньою домовленістю (одна зі сторін, або обидві навпіл).

Необхідні документи для проведення експертної оцінки квартири:

свідоцтво про власність

Документ, що посвідчує право власності на квартиру (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, договір міни, договір дарування квартири чи рішення суду (один з документів))

Технічний паспорт на квартиру

Паспорт та ідентифікаційний код власника(ів) квартири

Витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно (за наявності)

Наведений перелік необхідних документів носить довідковий характер і може бути скоригований після детального вивчення завдання на експертну оцінку житла. Документи передаються у вигляді копій.

Орієнтовний перелік документів, що необхідні для подачі нотаріусу при оформлення договору купівлі-продажу квартири з боку продавця квартири:

1. Паспорт та ідентифікаційний номер.
Якщо співвласників є декілька: у такому випадку потрібна присутність усіх співвласників при підписанні договору купівлі-продажу у нотаріуса. У випадку відсутності когось із них – нотаріально засвідчена довіреність від його імені.
1.1. Свідоцтво про зміну прізвища, імені та по-батькові (якщо таке мало місце).
2. Свідоцтво про шлюб.
Якщо квартира набувалась/набувається  у стані подружжя, у такому випадку,  дружина/чоловік  дає нотаріально засвідчену згоду на продаж/купівлю даної квартири.
3. Правовстановлюючі документи на квартиру.
4. Технічний паспорт на квартиру.
5. Звіт про експертну оцінка нерухомості.
6. Довідка Форми-2 (довідка про к-сть зареєстрованих осіб у квартирі, що відчужується, видається у ЖЕКу або ОСББ);
7. Довідка про відсутність заборгованості (видається ЖЕКом чи ОСББ).
8. Дозвіл на відчуження квартири з боку опікунської ради (якщо в квартири прописані або є співвласниками малолітні діти). Його видає відповідний відділ місцевої районної адміністрації, міської (селищної) ради. Заява на видачу такого дозволу (рішення) подається через ЦНАП.

Орієнтовний перелік документів, що необхідні для подачі нотаріусу при оформлення договору купівлі-продажу квартири з боку Покупця квартири:

1. Паспорт та ідентифікаційний код покупця.
2. Паспорт та ідентифікаційний код дружини/чоловіка покупця (якщо таке має місце).
3. Свідоцтво про шлюб (якщо таке має місце).
У випадку набуття квартири у стані подружжя, дружина/чоловік дає нотаріально засвідчену згоду на купівлю даної квартири.
4. Свідоцтво про зміну прізвища, імені, по-батькові (якщо таке має місце).

Як замовити експертну оцінку квартири

Щоб отримати експертну оцінку Вашої квартири, звертайтеся в оціночну компанію "Експерт ІН". Наші сертифіковані оцінювачі мають великий досвід з оцінки об'єктів нерухомого майна, тому послугу виконуємо в максимально короткі терміни. А фаховість та компетентність наших експертів дозволяє нам знайти «золоту середину» між бажанням Клієнта та вимогами чинного законодавства.

Телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22 і ми дамо відповідь на всі Ваші питання та запропонуємо Вам оптимальні рішення.